Μια από τα ίδια …Κολοσσός – Παναθηναϊκός 82-95

BASKET LEAGUE 2020-2021 / ÊÏËÏÓÓÏÓ - ÐÁÏ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: ×ÁÑÇÓ ÆÁÌÐÅÔÏÕËÁÓ / EUROKINISSI)

Οι πράσινοι μετά την ισορροπημένη πρώτη περίοδο του αγώνα, πήραν τον έλεγχο και έφτασαν στην νική με 95-82.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και ήταν αρκετά ανταγωνιστικοί στην πρώτη περίοδο κατάφεραν μάλιστα να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο +2 ( 22-20,10’) Στο δεύτερο δεκάλεπτο η εικόνα ήταν εντελώς διαφορετική με τους πράσινους να πατάνε γκάζι και να καταφέρνουν να πάρουν μεγάλη διαφορά στον αγώνα,  φτάνοντας την διαφορά ακόμα και στο +19 (26-45, 18’).  Μετά την ανάπαυλα οι παίχτες του Κολοσσού μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι χωρίς όμως να καταφέρουν να αγχώσουν τους φιλοξενούμενους που έδειχναν να έχουν τον έλεγχο.  Στο τελευταίο μέρος του αγώνα οι παίχτες του Κάτας συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και έφτασαν στην νίκη με 95-82.

Για τους νικητές ξεχώρισε ο Ιωάννης Παπαπέτρου που έβαλε 20 πόντους και ο Σαντ ρος με 14.

Για τους γηπεδούχους αυτοί που ξεχώρισαν ήταν οι Καντέρ και Άρτις με 20 πόντους έκαστος.

Τα δεκάλεπτα: 22-20, 36-54, 58-71, 82-95

Καλύτεροι: Από το την ομάδα του Κάτας ξεχώρισε ο Σαντ Ρος με 14 πόντους και την τριάδα των σκόρερ συμπλήρωσε ο Γουάιτ που είχε και 4/4 τρίποντα.

Ενώ για τον Κολοσσό οι Καντέρ και Άρτις με 20 ο καθένας.

Οι διαιτητές:  Καρακατσούνης – Παναγιώτου – Αναστόπουλος