Με το εμφατικό 2-5 επικράτησε ο Ποσειδώνας του Κλεόβουλου Λίνδου

315494526_2814194052049032_1777376069642007120_n

Ρεπορταζ . Χριστίνα Βούλγαρη.

Πρώτη νίκη για τον Ποσειδώνα Καρπάθου με 2-5 απέναντι στον Κλεόβουλο.
Δύο πέναλτι, δύο κόκκινες και συνολικά εφτά γκολ απόλαυσαν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο.

Πιο καλά μπήκε στο παιχνίδι ο Ποσειδωνας, μόλις στο δεύτερο λεπτό το σουτ του Σπανού
Εμ. σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Τρία λεπτά αργότερα το σουτ του Γιαννικου πολλά
μέτρα άουτ. Στο 7΄ λεπτό με γροθιές απέκρουσε ο Μαργαρίτης την εκτέλεση του κόρνερ του
Παπαϊκονομου.
Στο 13’ ο Χατζηνικολας έκανε ένα πλασέ εύκολα στην αγκαλιά του Μαργαρίτη.
Στο 28 λεπτό σουτ του Τσιαβελη από τα δεξιά στο παραμυθάκι του Χρυσάνθη. Δύο λεπτά
αργότερα ο Σπανός Εμ. απέφυγε τους αμυντικούς και από τα αριστερά σημάδεψε την
συμβολή των δοκών.
Στο 39’ ο Φουντης μέσα στην περιοχή γύρισε στον Σπανο Εμ ο οποίος με σουτ στην κίνηση
διπλασίασε τα τέρματα του Ποσειδώνα.
Στο 54’ μετά από κόρνερ οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν την σύγχυση
στην άμυνα του Ποσειδώνα χωρίς αποτέλεσμα.
Στο 59’ ο Χατζηνικολας σημάδεψε την εξωτερική πλευρά των διχτυών του Ποσειδώνα. Τρία
λεπτά αργότερα ο Κοκουνια με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έκανε το 0-3.
Στο 71’ ο Διακογεωργιου με ήρεμο πλασέ μείωσε σε 1-3.
Μετά από πέντε λεπτά ο Τσιαβελης κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα απο τον Πομπού, σε
γκολ το μετέτρεψε ο Φελλουζης. Στην επόμενη φάση ο Χρυσάνθης απέκρουσε
εντυπωσιακά σε κόρνερ το σουτ του Κοκουνια.
Στο 84’ μείωσε σε 2-4 ο Ταγκαεβ, το πέναλτι το κέρδισε ο Διακογεωργιου σε μαρκάρισμα