Δυο πρόσωπα για τον Ιάλυσο αλλά νίκη απέναντι στον Ευκλη.

20220910_181712

Ρεπορτάζ Χριστίνα Βούλγαρη

Σε ένα ακόμα φιλικό παιχνίδι για τους ερυθροκίτρινους που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Αγίου Σουλά ο Ιάλυσος έπαιξε με τον Ευκλή.

Τελικά επικράτησε του Ευκλη Σορωνης 1-6 . Οι παίκτες του Βαγγέλη Χαντε από την αρχή του παιχνιδιού επιβλήθηκαν των πράσινων. Στο 12′ ο Εμπουμπα άνοιξε τον χορό των γκολ  με ένα συρτό πλασέ μέσα από την περιοχή. Δύο λεπτά αργότερα ο Πατσιλης πέρασε τους αμυντικούς και με σουτ από τα αριστερά διπλασίασε τα τέρματα τηςομάδας του.
Στο 20 λεπτό ο Γιώργου ξεγέλασε τον Μακαρουνα και σε κενή εστία ανέβασε τον δεικτή του σκορ στο 3-0.
Ο Χατζησαββας έγραψε το 0-4 με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.
Στο 40 έπειτα από το πλασέ του Μάχαιρα η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Μακαρουνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε όλη η ενδεκάδα των τοξοβόλων και παρακολούθησαμε έναν διαφορετικό
αγώνα. Ο Ευκλης πήρε μέτρα στο γήπεδο, είχε καλές στιγμές αλλά ο Τσιγαρος ήταν εκεί για να προστατεύσει την εστία του.
Στο 74 ο Λαός με ένα πολύ ωραίο πλασέ έκανε το 1-5 για τους πράσινους.
Ενώ το τελικό 1-6 διαμορφώθηκε από τον Σάββα με σουτ δυνατό σουτ.
( Ευκλης: Μακαρουνας, Λάος