Κρατώντας εξάσφαιρο ο Ιάλυσος άνετα τον Ορφέα στο Καλλιπάτειρα

DSC_0056

Στην επιστροφή στο τοπικό πρωτάθλημα η ομάδα του Ιάλυσου κρατούσε εξάσφαιρο και νίκησε εύκολα τον φιλότιμο Ορφέα με σκορ 0-6. Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο Καλλιπάτειρα με τους τυπικά γηπεδούχους να δείχνουν αντίδραση για 23 λεπτά όπου και μέχρι εκείνο το λεπτό έδειξαν οτι αντιδρούσαν στις επιθετικές ορέξεις των ερυθροκίτρινων. Βέβαια η προειδοποιητική βολή είχε γίνει νωρίτερα στο 19΄όταν με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Λερογιάννης είχε σημαδέψει το οριζόντιο δοκάρι του γερόλυκου Νίκου Μπιλλιά.

Τα γκολ

23΄Λερογιάννης Παπουτσογιαννόπουλος συνδυάστηκαν εξω από την περιοχή με τελικό αποδέκτη της μπάλας τον Γκινή ο οποίος με συρτό σουτ έγραψε το 0-1

28΄ο Παπουτσογιαννόπουλος με σουτ πέτυχε το 0-2

39΄μετά πό κόρνερ από τα αριστερα ο Μπιλλιάς απέκρουσε δύσκολα πήρε το ριμπάουντ ο Παυλίδης και από κοντά πέτυχε το 0-3

60 μετά από πάσα τυ Μπλάνκο ο Γκινής έγραψε το 0-4

63΄μετά από πάσα του Πατσίλη ο Μπλάνκο μέσα στην περιοχή με σουτ έκανε το 0-5

77΄ο Λαμπίδης αφού εκλεψε την άμυνα από τους αμυντικούς του Ορφέα με ατομική ενέργεια διαμόρφωσε το τελικό 0-7

Διακριθέντες.

Από τους γηπεδούχους πάλεψαν ο Τσιριγώτης με τον Κουρέλη από τους νικητές διακρίθηκαν οι Γκινής , Παγκράτης , Λερογιάννης χωρίς φυσικά να υστερήσουν οι υπόλοιποι.

Η διαιτησία του κ. Σπάρταλη πολύ καλή με βοηθούς τους Βλάχο και Ζαρίδα.

Συνθέσεις

Ορφέας:  Μπιλλιάς, Γαλουζής, Κατσαμάκης, Αντωνιάδης, Κότορος(33΄Βογιατζής), Τσιριγώτης, Κουρέλης, Πουλής (53΄Ξυπάκης), Μαχραμάς ( 53΄Τσιμπούκας), Νίκας ( 84΄Κουλουριώτης), Αποστολόπουλος ( 84΄Ουζουνίδης)

Ιάλυσος : Ανδρούτσος, Θανάρης, Ιντρίζη, Παγκράτης, Τάχος(64΄Μαντικός), Μπιγκό ( 74΄Σάββενας), Λερογιάννης, Παπουτσογιαννόπουλος( 59΄Τιόλης), Γκινής, Παυλίδης( 46΄Πατσίλης), Μπλάνκο(64΄Λαμπίδης)