Άλωσε το Μεσολόγγι ο ΑΟ Πυλίου

MESOL-STA-XLOOTA-004-600x399

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Α.Ο Πυλίου που πήρε διπλό στο Μεσολόγγι κερδίζοντας με 0-2 την ΑΕΜ με σκόρερ τον Μίλαν Λάλκοβιτς (18′ πεν., 54′) για την 2η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής (3ος Όμιλος).

Στο 18′ ο Α.Ο Πυλίου πήρε προβάδισμα στο σκορ σε πέναλτι που κέρδισε ο Αλομπισάτ και εκτέλεσε εύστοχα ο Λάλκοβιτς αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου αφού οι “βυσσινί” δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Α.Ο Πυλίου κατάφερε να πετύχει και δεύτερο γκολ όταν το πλασέ του Λάλκοβιτς στο 54′ κατέληξε στα δίχτυα για το 0-2 βάζοντας για τα καλά σε θέση οδηγού την ομάδα του.

Μετά το γκολ η ομάδα του Γιάννη Μανούσογλου συνέχισε να έχει τον έλεγχο , έκλεισε καλά τους χώρους χωρίς να απειληθεί και το 0-2 έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Αντωνιάδης με βοηθούς τους Ευάγγελου και Γκέλη.