Νίκη εισόδου στα play offs για τον Ηρακλή Μ. Πήρε το ντέρμπι με την Αναγέννηση Ασφενδιού.

DSC_0025

Ρεπορτάζ Γιάννης Κουμέντος

O Ηρακλής πήρε το ντέρμπι με την Αναγέννηση Ασφενδιού με 2-0 και πλέον από τα ποδια των ποδοσφαιριστών του περνά η υπόθεση είσοδος στους αγώνες μπαράζ για μια θέση που οδηγεί στους αγώνες κατάταξης για την Γ εθνική κατηγορία. Το συγκρότημα του Χρυσόστομου Χάσταλη ήταν από την αρχή του αφεντικό του ματς και δίκαια έφθασε στην επικράτηση. Ωστόσο αυτό που πρέπει να αναφέρουμε είναι ότι η Αναγέννηση ήλθε στα Μαριτσά με μόλις 12 ποδοσφαιριστές κάτι που δείχνει ότι μάλλον ο στόχος γίνετε μακρινός.

Φάσεις και γκολ

4΄κάθετη πάσα του Επιφάνη για τον Ευγενικό ο οποίος προχώρησε αλλα το σουτ που έκανε ήταν άστοχο.

7′ ο Βασιλλώτος εκανε σέντρα από τα δεξιά στην κίνηση ο Ευγενικός έπιασε το σουτ και πάλι άστοχα.

10′ μετά από φάουλ του Ευγενικού η μπάλα βρήκε στο τείχος στην επιστροφή ο Επιφάνης σούταρε ο ήλιος δεν απέκρουσε σωστά και ο επερχόμενος Γεωργαλλής πέτυχε το 1-0

16′ ο Χατζηκοσμάς απο τα δεξιά γύρισε στον Γεωργαλλή ο οποίος μέσα στην περιοχή ελίχθηκε όμορφα και με σουτ πέτυχε το 2-0

20′ κόκκινη κάρτα αντίκρυσε ο Θωνιάτης για εξύβριση

30′ Δυνατό σουτ από τον Επιφάνη απέκρουσε ο Ήλιος

32′ ο Χατζηκοσμάς με ατομική ενέργεια από τα δεξιά βρήκε τον Ευγενικό αλλα και πάλι ο ήλιος με τα πόδια απομάκρυνε

44΄απ ευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ευγενικό η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων

46′ Ο Ευγενικός από τα πλαγια δεξιά στην περιοχή σούταρε εκτός τέρματος

50′ σέντρα σουτ του Βασιλώττου ο Ηλιος δύσκολα έδιωξε σε κόρνερ

55′ μετά από σέντρα του Μπαούρη από τα αριστερά ο Ευγενικός έπιασε κεφαλια εξ επαφής αλλα εκπληκτικά ο Ήλιος με το ενα χέρι απέκρουσε σε κ΄΄ορνερ

71′ Συρτό δυνατό σουτ του Βασιλώττου ο Ηλιος στην αριστερή κατω γωνία του απέκρουσε δύσκολα.

Καλύτεροι των νικητών οι Ευγενικός, Βασιλώττος, Χατζηκοσμάς και Μπαούρης χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι. Από την Αναγέννηση πάλεψε ο Γεροβασίλης, Θεοδώρου, Σωτήρι .

ΜVP: Τα εύσημα στον εξαιρετικό τερματοφύλακα Ήλιο ο οποίος με τις αποκρούσεις του κράτησε σε χαμηλά επίπεδα το σκορ.

Η διαιτησία των κ. Πατσιόπουλου, Τσέτσου και Γιαννούλη εξαιρετική.

Ηρακλής Μ. Κουμέντος, Βασιλώττος, Χειμωνέτος, Κοντογιώργος, Παπαδημήτρης, Ανδρεόπουλος( 78′ Μπρένο), Επιφάνης( 46′ Τζιμπιτζίδης), Μπαούρης(66′ Διακουράκης), Χαζτηκοσμάς, Ευγενικός(78′ Ποζατζίδης), Γεωργαλλής(87′ Τοπαλίδης)

Αναγέννηση Ασφενδιού. Ήλιος, Θεοδώρου, Ζιώγας, Σωτήρι, Θωνιάτης, Σπύρου, Πης, Κουρζής, Γεροβασίλης, Παρασκευαίδης, Ζαμάγιας.