Πριν δυο εβδομάδες είχε πραγματοποιηθεί ένα φιλικό παιχνίδι των Βετεράνων του Ευγόρα με τους αντίστοιχους του Πανιωνίου. Είχε μαζευτεί ένα πολύ σημαντικό ποσό το οποίο και μετατράπηκε σε κλιματιστικό το οποίο παραδόθηκε σήμερα στο Περιφερειακό Νοσοκομείο Ρόδου “Ανδρέας Παπανδρέου ” και συγκεκριμένα στην ογκολογική κλινική. Η σχετική ανακοίνωση είναι η ακόλουθη.
Παραδώσαμε σήμερα το μεσημέρι το κλιματιστικό στην ογκολογική κλινική Ρόδου, ήταν μια προσφορά αγάπης με τα χρήματα πού μαζέψαμε στο παιχνίδι μεταξύ βετεράνων του Ευαγόρα Ρόδου και του Πανιωνίου, ευχαριστούμε την διοίκηση του νοσοκομείου και την γιατρό τής ογκολογικής κλινικής κ Μαρίας Παρασκευά για την χαρά που μας έδωσαν να αποδεχτούν την προσφορά μας
Τό ΔΣ βετεράνων ποδοσφαιριστών ΑΟ ΕΥΑΓΌΡΑΣ ΡΌΔΟΥ.